מכונת קפה טובה לבית

מכונת קפה טובה לבית

מכונת קפה טובה לבית – ותודה לאלוהי הקפה שהביאנו עד הלום!

'שמן טוב משם טוב' מהלל הפתגם ההפוך את סלתא ושימנא של ארץ ישראל, ואת חשיבותו של החומר הפרטיקולרי הקונקרטי שלנגד עינינו, על פני הבטחות, מלים ושאר לופט גשיפט שאין בהם ממש בכדי להאיר את חיינו ולהאכיל את ילדינו. אולם יותר מכל, אם היה נאלץ אחד מאתנו להדחק לפינה ולוותר, סביר כי אחד הדברים האחרונים עליהם היינו מוותרים, היו הקפה. הקפה של הבוקר, הקפה שאחרי האוכל, הקפה ש- כן, לפני השינה, הקפה שלפני הקפה והקפה שלאחריו. אנחנו דור הקפה, אנחנו דור מגורען, דור של הפוך, דור של נס – ודור של שחור כפי שדורשת הבדיחה. בקיצור- קפה זה אנחנו.

תפוצתן העצומה של מכונות קפה אספרסו Good Coffee House

מכאן חשיבותן העצומה של מכונות קפה אספרסו אכותיות בחיינו. חישבו רגע כמה הן נגישות לנו: מכונות קפה אספרסו מצויות כיום תחת כל כספומט ותחת כל תחנת לוטו רעננה. אנו פוגשים בהן בתחנת הדלק, לא רק למכירה – גם לשרות ולקניית כוס קפה; הן מצויות כאמור בכל תחנת לוטו, בכל קיוסק, בכל פיצוציה בכל קרן רחוב; וכמובן – סממן הסממנים – לא תעברו מטרים ספורים ברחובות הסואנים והגדושים בערים הגדולות ובעירות הספר, מבלי להתקל לפחות בבית קפה בעל מכונות קפה טובות ואין זה משנה כרגע של איזו חברה המכונה – ושל איזו חברה הקפה.

קפה ושוקולד: מי נגד מי ובאיזה ענין?

דומה שאין חומר אחר שזוקק כימית בכל כך הרבה מחקרים, הוכנס לכל כך הרבה חולדות ועכברי ניסוי – עכברים ממש או עכברי מעבדה אנושיים, כמו הקפה. סביר שאי שם למעלה במעבדת התכנון הראשית של הארועים קלים תוהים – כיצד חומר, שחסרונותיו ויתרונותיו כבר תועד ונחקרו, עדין מעסיק אותנו כל כך בני האדם, אך עוד יותר מכך – שורד תוך כדי את עיננו הבוחנות, והופך למוצר עיקר שאין לו תחליף. גם השוקולד עבר ועובר בתורו בדיקות ונתוחים, וגם הוא מקבל את נתחו מפרוסת הפרסום – פעם פרסום חיובי ופעם פרסום שלילי. אבל על התחבבותו על שלל הקהלים אין עוררין, וגם על חסרונו הקלורי העצום. כולם מחיכים – ובגילים שונים גם מגבילים.

אולם הקפה יחד עם מכונות קפה טובות שרד איכשהו את עולם המבחנות הלזה. אנו פותחים את הצריכה בו אמנם בגיל מאוחר יותר מהשוקולד, אולם לא נלווית אליו קריצת ה'מים גנובים ימתקו' הנלווית לצריכת השוקולד: אנו צורכים קפה, וצורכים אותו בלי תחתית, ובהתעלם מכל חסרון שבו. בסופו של יום, מכונות קפה טובות עושות שרות לכולנו ומספקות לנו את הקפאין שאנו צורכים בשקיקה.